توافق نامه سطح خدمات

 

توافق نامه سطح خدمات دانشگاه علوم پزشکی فسا

مقدمه :

به طور کلی توافق نامه سطح خدمات یک قرارداد تضمین کیفیت خدمات دوجانبه بین خدمت دهنده و خدمت گیرنده است . با عنایت به توسعه خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی و اهمیت کیفیت و پایداری آن برای دستگاه های اجرایی لزوم بهره گیری و تدوین استاندارد های کیفی برای سرویس ها ضروری خواهد بود. به همین منظور توافق نامه سطح ارائه خدمات ارائه میگردد.

هدف :

هدف از این توافق این است که حداقل سطوح کیفیت خدمات دانشگاه علوم پزشکی فسا ، کیفیت تحویل خدمات الکترونیکی  (مجموعه فرم ها و خدمات الکترونیکی که برای ارائه خدمات به خدمت گیرنده بر روی پرتال دانشگاه علوم پزشکی فسا به ادرس
fums.ir و زیر پرتال های آن قرار دارد.) برای خدمت گیرندگان مورد توافق قرار گیرد.

تعاریف :

 • خدمت دهنده : دانشگاه علوم پزشکی فسا
 • خدمت گیرنده : ارباب رجوع / شهروندان
 • سایت : مجموعه فرم ها و خدمات الکترونیکی که برای ارائه خدمات به خدمت گیرنده بر روی پرتال دانشگاه علوم پزشکی فسا به ادرس ir و زیر پرتال های آن قرار دارد.

مسئولیت :

این بخش قوانین و مقرراتی را که به دانشگاه علوم پزشکی فسا اجازه میدهد خدمت ارائه شده در توافق سطح خدمت را ارائه کند ، مستند میکند . همچنین به صورت شفاف بیان می شود که دستگاه چه مسئولیت قانونی در قبال شهروند متقاضی خدمت دارد.

 • بر اساس آیین نامه توسعه خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی مصوب شورای عالی اداری به شماره 7740/93/206 مورخ 10/6/93 تمام دستگاه های اجرایی موظفند نسبت به الکترونیکی نمودن خدمات دستگاه و ارائه آن از طریق درگاه ، دفاتر پیشخوان و یا سایر طرق اقدام نماید.
 • دانشگاه علوم پزشکی فسا دارای مجوز ایجاد و اجرای سیاست های خدمات الکترونیکی بر اساس مکاتبه شماره 9381 رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک ، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور اخذ نموده است.
 • بر اساس بند پ ماده 67 برنامه پنج ساله ششم کشور دستگاه های اجرایی موظفند نسبت به الکترونیکی نمودن فرآیند ها و خدمات با قابلیت الکترونیکی تا پایان سال سوم اجرای قانون برنامه اقدام نمایند.

تعهدات متقابل خدمت گیرنده و دستگاه اجرایی :

 • خدمت گیرنده مکلف است مدارک خود را تنها از طریق سامانه / پست /دفتر پیشخوان/حضوری به این دستگاه ارائه نماید.
 • جهت استفاده از خدمات دستگاه خدمت گیرنده متعهد می شود تحت هیچ شرایطی از این سایت جهت کارها نامشروع و ممنوع استفاده ننماید و همچنین از انجام عملیاتی که موجب صدمه دیدن سایت و اخلال در عملکرد آن شود جدا خود داری کند.
 • در صورتیکه پس از پرداخت هزینه های این خدمت و تکمیل فرم های مربوطه و تحویل آنها به این دستگاه ، خدمت گیرنده نتواند ظرف 4 روز کاری مجوز خود را دریافت کند ، سازمان به ازای هر روز دیرکرد غیر موجه غرامتی معادل 200 هزار ریال به متقاضی پرداخت نماید.
 • موارد مربوط به فرم (اطلاعات خدمت / زیر خدمت ) جهت ارائه روی پایگاه fums.ac.ir در قسمت معرفی خدمت پیوست شده که به صورت دقیق در رابطه با زمان انجام خدمت ، تعداد مرتبه مراجعه حضوری ، نحوه دسترسی و زمان های دسترس به خدمت و کلیه جزئیات خدمت بصوت متعهدانه از وی دستگاه ذکر می شود.

هزینه ها و پرداخت ها :

توافق مربوط  هزینه ها و پرداخت ها مطابق با جدول هزینه ها در فرم "خدمات/معرفی خدمت" به صورت پیوست قرار داده شده.

دوره عملکرد :

این توافق نامه تا تاریخ 29/12/98 و تحت امضای معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی فسا اعتبار دارد و در پایان دوره زمانی یک توافقنامه سطح خدمت جدید ایجاد و امضا خواهد شد تا ارائه خدمات ادامه یابد.

خاتمه توافقنامه :

 • خدمت دهنده نباید هیچ تبعیضی را در مورد خدمات مشابه در شرایط مساوی بین سرویس گیرندگان در توافقنامه قائل شود.
 • هر گونه توافق اضافه بر شرایط مندرج در توافقنامه سطح خدمت بین سرویس دهنده و خدمت گیرنده با رعایت شرایط رقابتی و حقوقی بلامانع است.

 

دستورالعمل بارگزاری سایت

به نام خدا

تارنماي دانشگاه علوم پزشکی فسا يك درگاه اطلاع رساني در زمينه ارائه خدمات سازماني بر حسب شرح وظايف واحدهاي مختلف سازماني است و با توجه به ضرورت بروز بودن كليه اطلاعات مي بايست در بازه هاي زماني مورد نياز بهنگام گردد. در اين راستا رابطين محترم معاونتها و مديريتها به صورت روزانه نسبت به بازديد تارنما اقدام نموده و در صورت لزوم، اطلاعات مورد نظر خود را بر روی تارنما بارگزاری مینمایند.

مهمترين مواردي كه در اين سايت بروز مي گردند عبارتند از :

۱-اخبار و رويدادها

۲-اطلاعيه ها، بخشنامه ها، قوانين و مقررات، دستورالعملها

۳-گزارشات و نشريات

۴- ميز خدمت الكترونيكي، لينك سامانه ها و اطلاع رساني ارائه خدمت

۵-اطلاع رساني خدمات و فرايندها (شناسنامه خدمات)

۶-صفحات داخلي مربوط به معاونتها و مديريت ها

۷-مناقصات و مزايدات

۸-مطالب مربوط به مناسبتهاي ملي و مذهبي

۹-اطلاعات تماس سازمان (شماره تلفن، دورنگار، ارتباط با رئيس سازمان، معاونين و مديران)

۱۰-موارد كلي مرتبط با تارنما

نکاتی که بهتر است رعایت شوند :

- توضيحات (Description tag)

 اين توضيحات بين ۲۵ تا ۳۰ كلمه را شامل مي شوند كه در موتورهاي جستجو اگر دقت كرده باشيد در زير URL نمايش داده مي شود پس سعي كنيد توضيحاتي را بنويسيد كه نشان دهنده محتواي سايت شما باشد.

- ارتباط متقابل

موتورهاي جستجو مخصوصا گوگل به تعدد ارتباط ها به سايت شما حساس هستند و آنرا در رتبه سايت شما اثر مي دهند.

-پيوندهاي مرتبط و وب گاههاي مهم به عنوان لينكهاي مفيد در دسترس مي باشند.

-لينك سايت سازمان را در پرتال ستاد بارگذاري شده است.

- درج كلمات كليدي سايت (key words)

موتورهاي جستجو براي اين بخش ارزش زيادي قائل هستند و در رتبه بندي سايت شما تاثير دارد. كلمات كليدي را با كاما از يكديگر جدا كنيد. با اين روش در حداقل جا، امكان تركيبات متنوعي از كلمات كليدي سايت شما گنجانده خواهد شد.

- نسبت كلمات كليدي به ساير كلمات در يك صفحه را چگالي يا تراكم كلمات كليدي مي نامند. مثلا اگر شما ۱۰۰ كلمه در يك صفحه داريد و چهارعدد از آنها جزو كلمات كليدي سايت شما هستند، چگالي كلمات كليدي آن صفحه ۴% است. سعي كنيد كه چگالي حدود ۳ تا ۲۰ درصد براي كلمات كليدي مهم سايت خود را تنظيم كنيد.

- كلمات كليدي خود را تركيبي انتخاب نماييد.

- كلماتي كه حدس مي زنيد توسط موتورهاي جستجو بيشتر سرچ مي شوند را بنويسيد.

- حتما كلمات كليدي را با كاراكتر, از هم جدا نماييد.

-كلمات كليدي از متن همان صفحه انتخاب شود.

- عنوان صفحه خود را حتما در كلمات كليدي بنويسيد.

- نكات تبديل فايل به PDF

يكي از را ههاي افزايش بازيابي اطلاعات مندرج در وب سايت توسط موتورهاي كاوش، غني كردن فايل هاي محتوا مي باشد. محتواهاي PDF كه از فرمت هاي ديگر(مثل word ، power point و ...)  استخراج مي گردد، بهتر است شرايط ذيل را دارا باشد:

۱- قبل از تبديل فايل word به PDF از استاندارد بودن فونتهاي بكار رفته در فايل word اطمينان حاصل فرماييد.

۲- از نرم افزارهاي استاندارد براي تبديل فايل ها به PDF استفاده شود كه قابليت پشتيباني از فونت هاي فارسي را داشته باشند.

۳- متن فايل هاي PDF با استفاده از ابزار هاي جستجوي درون متني نرم افزار Acrobat قابل جستجو باشد.

- حجم فايل ها

فايل هايي كه در سايت بارگذاري مي شوند به صورت فشرده و حجمي كمتر از 10 مگابايت داشته باشند.

- صفحه ارتباط با... (تماس با ...) :

حتی المقددور این اطلاعات در این قسمت قرار گیرد:

نشاني پستي و كد پستي و تلفن های تماس و فاكس .

واحد فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی فسا

بیانیه حریم خصوصی

 

بیانیه حریم خصوصی دانشگاه علوم پزشکی فسا

دانشگاه علوم پزشکی فسا خود را متعهد به حفظ حریم شخصی و خصوصی کاربران میداند بنابراین لازم میدانیم توضیحاتی درباره این که چه اطلاعاتی از شما جمع آوری میکنیم و چگونه از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار داده اید استفاده و از آنها حفاظت میکنیم ارائه دهیم.

چه اطلاعاتی از شما دریافت میکنیم ؟

 • ما ممکن است از شما بخواهیم اطلاعات زیر را در اختیار ما قرار دهید :
 • مشخصات فردی
 • اطلاعات تماس
 • اطلاعاتی برای پشتیبانی و نحوه اطلاع رسانی
 • اطلاعات مرتبط با نظر سنجی مخاطبان
 • آدرس IP

با اطلاعاتی که از شما جمع آوری میکنیم چه میکنیم؟

شما در هنگام مشاهده صفات این تارنما نیازمند ورود هیچگونه اطلاعاتی  نمی باشید اما در برخی موارد از جمله ارائه خدمات به صورت الکترونیکی که مستلزم دریافت اطلاعاتی از جانب شما می باشد تنها اطلاعاتی از شما دریافت می گردد که برای ارائه آن خدمت نیاز است و به هیچ وجه اطلاعات دریافتی را بدون اجازه در اختیار شخصی قرار نمیدهد.

همچنین ثبت شناسه IP کاربران به ما در تشخیص و رفع مشکلات مربوط به سرویس دهنده و کنترل بهتر آن کمک میکند.

امنیت اطلاعات :

ما حفظ امنیت اطلاعات شخصی شما را امری بسیار جدی و مهم می دانیم و در  پورتال  خود از سیاست های امنیتی و فناوری هایی استفاده می کنیم که برای محافظت از اطلاعات شخصی طراحی شده اند. همچنین از روش ها و دستورالعمل های امنیتی سختی که قوانین حفظ حریم خصوصی کاربران به آنها نیاز دارد، پیروی می کنیم. این روش های محافظتی ذخیره سازی، استفاده و انتشار همه اطلاعات شما را دربر می گیرد و از دسترسی و استفاده غیر مجاز از این اطلاعات جلوگیری می کند.

پیوند به سایت های دیگر

تارنمای ما ممکن است به سایت‌های دیگری لینک شود. وقتی که شما از طریق این لینک‌ها از تارنمای ما خارج می‌شوید، توجه داشته باشید که ما بر دیگر سایت‌ها کنترل نداریم. درباره این سایت‌ها می بایست به بیانیه حریم شخصی آنها مراجعه فرمایید.

هشدار :

از قرار دادن برخی از اطلاعات شخصی خود که امکان سوء استفاده از آنها وجود دارد در قسمت هایی از سایت که در معرض مشاهده عموم قرار دارد مانند تالار های گفتگو و همچنن افراد ناشناس خودداری فرمایید.

 

راهبرد مشارکت های عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا

به نام خدا


این دانشگاه در دراستای اهداف خود جهت پیشرفت و سیاست های مشارکت حداکثری و بهره جویی از نظرات و پیشنهادات و انتقادات عموم مردم و نخبه گان و علاقه مندان مبادرت به ایجاد سامانه نظام پیشنهادات و انتقادات نموده است که در این سامانه عموم همونان میتوانند به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته به بیان پیشنهادات و انتقادات خود بپردازند .
مجموعه دانشگاه علوم پزشکی فسا همچنین در راستای جذب مشارکت حداکثری و تشویق عموم مردم به ثبت نظرات اقدام به اهدای جوایز ارزشمند به پیشنهادات برگزیده با قابلیت اجرایی شدن کرده است.
همچنین عموم هموطنان گرامی میتوانند از طریق سامانه ثبت شکایات با در نظر گرفتن این که این دانشگاه خود را مقید به رعایت مفاد توافق نامه حریم خصوصی میداند با خیالی آسوده اقدام به ثبت شکایات از واحد های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی فسا نمایند .
سامانه 190 نیز به صورت 24 ساعت شبانه روز آماده دریافت شکایات بهداشتی و درمانی میباشد.
هموطنان عزیز همچنین میتوانند در صورت نیاز به برقراری ارتباط یا درخواست ملاقا ت حضوری با ریاست محترم دانشگاه از طریق سامانه ارتباط با ریاست و یا شماره تلفن 07152357093 تماس حاصل نمایند.
همچنین جهت آشنایی با خدمات قابل ارائه در هر بخش می‌توانند به میز خدمت الکترونیک مراجعه نمایند و در صورت تمایل به منظور ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات می‌توانند پرسشنامه سنجش رضایت ارباب رجوع از خدمات را تکمیل فرمایند.

لیست دفاتر پیشخوان فسا

ردیف آدرس مدیر
1 فلکه سنگی خانم سمیه برومند
2 بلوار صاحب الزمان آقای مصطفی رحیمی
3 روبروی ثبت احوال آقای محمد علی حسینی
4 خیابان رسالت خانم سمیه فیوضی
5 فلکه سینما بسمت پمپ بنزین خانم مریم اکبر زاده
6 نرسیده به فلکه راهنمایی کوچه کانون زبان آقای سید رضا گل خندان
7 چهار راه مسجد حمزه خانم هاجر شکوهی
8 پست دارابی آقای علی شکوهی
9 زاهد شهر آقای ابراهیم کاظمی
10 نوبندگان آقای بنایی
11 ششده آقای مجتبی مکرمی

 

قابل توجه متخصصین طرحی متعهد خدمت جدید الورود

قابل توجه متخصصین طرحی متعهد خدمت جدید الورود

دانشگاه علوم پزشکی فسا دارای دو بیمارستان آموزشی و درمانی می باشد . بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) دارای 351 تخت فعال در قالب بخشهای داخلی ، جراحی ، زنان ، اطفال و نوزادان ، ICU داخلی و جراحی ، CCU ، post ccu ، NICU ،اورژانس اطفال ، جراحی قلب ، اورژانس بزرگسالان، دیالیز، واحد دندانپزشکی، اتاق عمل با 7 تخت فعال، آنژیوگرافی ، بخش LDR ، پست پارتوم  می باشد .

تجهیزات بیمارستان : شامل اسپیرال سی تی اسکن، ماموگرافی، سونوگرافی، رادیولوژی دیجیتال، OPG ، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش ، سیستوسکوپی، اندوسکوپی، کولونوسکوپی، C-ARM می باشد.

بیمارستان دکتر علی شریعتی با 104 تخت فعال در قالب بخشهای روان پزشکی (42 تخت ) ، نوروعفونی ، آنکولوژی ، دیالیز، بیماران خاص می باشد.

تجهیزات این بیمارستان شامل: MRI ، سنگ شکن درون اندامی و برون اندامی، دستگاه سنجش تراکم استخوان ، رادیولوژی دیجیتال، ماموگرافی، اسپیرال سی تی اسکن می باشد.

این دانشگاه در رشته های پزشکی پرستاری هوشبری علوم آزمایشگاهی ، فوریتهای پزشکی ، ارشد داخلی جراحی ، دستیار تخصصی رادیولوژی و داخلی دانشجو می پذیرد.

نظر سنجی

نظرسنجی

نظر شما درباره، تغییر ظاهر پورتال دانشگاه علوم پزشکی فسا چیست؟

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی فسا
 • استان فارس، فسا، میدان ابن سینا، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا
 • کدپستی: 86688 - 74616
 • 6 - 53350994 - 71 - 98+
 • info@fums(dot)ac(dot)ir