دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی فسا

summer

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا

تاریخچه و فعالیت دانشگاه علوم پزشکی فسا

دانشگاه علوم پزشکی فسا در سال 1356 در زمینی به مساحت 700000 مترمربع تاسیس شد و از سال 1373به عنوان دانشکده مستقل زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت می نمود و در سال 1386 به دانشگاه علوم پزشکی ارتقاء یافت.

این دانشگاه با قدمت بیش از 30 سال در جنوب شرق فارس واقع شده است و هم اکنون دارای دانشکده های پزشکی ، پیراپزشکی ، بهداشت و پرستاری است که پذیرای بیش از هزار و یکصد دانشجو در رشته های دستیاری داخلی، پزشکی ، کارشناسی ارشد فیزیولوژی ، کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی ، کارشناسی ارشد بیوشیمی ، کارشناسی پرستاری ، کارشناسی علوم آزمایشگاهی ، کارشناسی اتاق عمل و هوشبری ، کارشناسی بهداشت عمومی و کاردانی فوریت های پزشکی است.

دانشگاه علوم پزشکی فسا دارای 84 نفر عضو هیات علمی -1151 دانشجو 1604 پرسنل و شامل معاونت های آموزشی ، تحقیقات و فناوری ، دانشجویی و فرهنگی ، توسعه ، مدیریت و منابع ، بهداشتی ، درمان ، غذا و دارو و طب سنتی می باشد .

از دیگر بخش های این دانشگاه می توان به مرکز عرضه اطلاعات پزشکی ، سلف سرویس ، سالن ورزشی و 6سالن آموزشی ، 3سالن کنفرانس ، 1سالن آمفی تئاتر160نفری ، 17کلاس درس ، 11آزمایشگاه ، 1 سالن اجتماعات به گنجایش200نفر ، 7 بخش آموزشی و 2بیمارستان آموزشی فعال و یک بیمارستان در دست احداث اشاره نمود.

این دانشگاه با دارا بودن امکانات درمانی همچون : MRI ، سی تی اسکن 16 اسلایس ، مرکز جراحی قلب باز ، سنگ شکن برون اندامی ، آنژیوگرافی ، اتاق های عمل پیشرفته و مجهز ، دستگاه سنجش تراک استخوان ، سونوگرافی داپلر رنگی ، کلینیک دندانپزشکی و چشم پزشکی ، تخت های مراقبت ویژه بزرگشالان و نوزادان ، درمانگاههای تخصصی و فوق تخصصی ، آزمایشگاهای رفرانس تحقیقاتی و تخصصی ، سلامتکده طب سنتی ، مرکز تحقیقات جمعیت شناختی کوهورت ، مراکز رشد واحدهای فناوری ، مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی و نیز پایگاههای اورژانس شهری و جاده ای توانسته است جایگاه بسیار مهمی را در پذیرش و درمان شرق فارس جهت شهرستانها و استانهای همجوار بدست آورد.

دانشگاه علوم پزشکی فسا برای خدمت رسانی هر چه بیشتر و بهتر می کوشد با افتتاح بخش ها و درمانگاههای تخصصی و فوق تخصصی به ارتقای خدمات درمانی و کاهش هزینه های سلامت بپردازد و مردم این منطقه و نیز شهرستانهای اطراف را از طی مسافت های طولانی برای خدمات درمانی بی نیاز سازد.